Дії вчителя та учнів під час сигналу «Повітряна тривога»
Про повітряну тривогу у закладі сповіщає довгий дзвінок (1 хв)
- Вчитель сповіщає учнів про загрозу, а батьків – про переміщення дітей до укриття і організовує негайну евакуацію з будівлі школи.
- Учитель проводить перекличку, нагадує дітям про головну мету та правила евакуації: не говорити, не бігти, не штовхатися, не повертатися. Швидко залишити навчальні приміщення.
- Учні 1,2,8 класів разом з вчителями колоною по двоє рухаються до укриття №3 . Попереду колони йде вчитель 8 класу і веде за собою дітей. Наступним іде вчитель 2 класу , ведучи за собою учнів. Далі іде вчитель 1 класу , веде за собою учнів. На завершення колони іде вчитель 1 класу з учнями.
Вчитель 8 класу спускається першим у підвал, допомагає кожному учневі спуститися вниз сходами, розміщає учнів на місцях для сидіння. Наступним у приміщення заходить вчитель 2 класу і діє аналогічно. Так всі наступні вчителі та учні
- Учні 5-ти річної групи із вихователем рухаються до укриття №1.
Учні 3,4,5 класів рухаються сходами вниз до укриття №1.Спочатку виходять учні 3 класу разом із вчителем, який проводив урок. Наступними виходять учні 4 класу із вчителем, за ними учні 5 класу із вчителем.
Вихователь 5-ти річної групи першим спускається в укриття і допомагає дітям. . Наступним у приміщення заходить вчитель 3 класу і діє аналогічно. Так всі наступні вчителі та учні.
- Учні 6,7,9 класів. рухаються до укриття №2 .Спочатку виходять учні 6 класу разом із вчителем, який проводив урок. Наступними виходять учні 9 класу із вчителем, за ними учні 7 класу із вчителем,
Вчитель 6 класу спускається першим у підвал, допомагає кожному учневі спуститися вниз сходами, розміщає учнів на місцях для сидіння. Наступним у приміщення заходить вчитель 9 класу і діє аналогічно. Так всі наступні вчителі та учні.
Вихід із сховища відбувається у зворотному порядку.
- Педагогічний працівник при евакуації бере з собою класний журнал, свої особисті речі, очолює групу дітей і визначеним маршрутом рухається разом з ними в захисну споруду
- Після прибуття у визначене місце захисної споруди перевіряє наявність усіх дітей за списком та доповідає керівнику.
- Вчитель має бути готовий надати учням психологічну та медичну допомогу.
- Відповідальні особи ( черговий технічний працівник)після оголошення сигналу оповіщення мусять перевірити всі приміщення закладу на відсутність у них учасників освітнього процесу та працівників закладу, по завершенню перевірки прямувати до найближчого укриття.
- Учні, які знаходяться на подвір'ї закладу, під час сигналу оповіщення повинні самостійно рухатися до найближчого укриття .
- У середині захисної споруди учителі повинні допомогти учасникам освітнього процесу швидко та спокійно зайняти місця. Зробіть перекличку
- Під час перебування в захисній споруді вчителі та вiдповiдальнi особи здійснюють необхідну підтримку, заходи для комфортного та спокійного перебування в укритті.
- Після завершення небезпеки та оголошення про відбій тривоги, вчителі та відповідальні особи організовують вихід усіх учасників освітнього процесу з укриттів ( вихід повинен здійснювати колонами або групами).
- Якщо навчальні заняття закінчено , а повітряна тривога триває, покидати місце укриття вчителям та учням заборонено. Знаходитися в укритті повинні всі до сигналу «Відбій повітряної тривоги».