Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 12 чоловік

Для батьків

Дата: 29 червня 2022 о 17:47

Перебуваючи на літніх канікулах, діти повинні дотримуватись правил безпеки життєдіяльності і пам’ятати:

https://osvita-omr.gov.ua/wp-content/uploads/2022/05/bez-nazvanyia.png  про правила дорожнього руху;

https://osvita-omr.gov.ua/wp-content/uploads/2022/05/bez-nazvanyia.png  про правила пожежної безпеки;

https://osvita-omr.gov.ua/wp-content/uploads/2022/05/bez-nazvanyia.png  про безпечне поводження з електропобутовими і газовими приладами;

https://osvita-omr.gov.ua/wp-content/uploads/2022/05/bez-nazvanyia.png  про шкідливість алкоголю, паління та вживання наркотичних і психотропних речовин;

https://osvita-omr.gov.ua/wp-content/uploads/2022/05/bez-nazvanyia.png  про шкідливість тривалого перебування на сонці;

https://osvita-omr.gov.ua/wp-content/uploads/2022/05/bez-nazvanyia.png  про небезпеку укусів диких та свійських тварин;

https://osvita-omr.gov.ua/wp-content/uploads/2022/05/bez-nazvanyia.png  про правила поведінки в громадських місцях;

https://osvita-omr.gov.ua/wp-content/uploads/2022/05/bez-nazvanyia.png  про обережність на залізниці;

https://osvita-omr.gov.ua/wp-content/uploads/2022/05/bez-nazvanyia.png  про дотримування правил безпечної поведінки під час грози.

Категорично ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

https://osvita-omr.gov.ua/wp-content/uploads/2022/05/cross-mark-button-softbank.png  розпалювати вогнища біля будівель в населених пунктах, у лісах і лісосмугах (особливо хвойних), поблизу полів хлібних злаків;

https://osvita-omr.gov.ua/wp-content/uploads/2022/05/cross-mark-button-softbank.png  вживати в їжу гриби і невідомі ягоди;

https://osvita-omr.gov.ua/wp-content/uploads/2022/05/cross-mark-button-softbank.png  брати в руки отрутохімікати;

https://osvita-omr.gov.ua/wp-content/uploads/2022/05/cross-mark-button-softbank.png  гратися гострими і небезпечними предметами;

https://osvita-omr.gov.ua/wp-content/uploads/2022/05/cross-mark-button-softbank.png  проводити дитячі ігри і розваги поблизу повітряних ліній електропередачи;

https://osvita-omr.gov.ua/wp-content/uploads/2022/05/cross-mark-button-softbank.png  користуватися вогнепальною зброєю (самопалами);

https://osvita-omr.gov.ua/wp-content/uploads/2022/05/cross-mark-button-softbank.png  забороняється їздити на велосипедах, дітям віком до 14 років на автомобільних дорогах.

Дотримання учнями елементарних вимог безпеки життєдіяльності під час канікул принесе тільки радість і задоволення від літнього відпочинку.

Напередодні літніх канікул в умовах воєнного стану в Україні як педагогам так і батькам слід зосередити увагу на профілактиці шкідливих звичок та протиправної поведінки дітей та молоді.

В Україні спостерігаються високі темпи зростання наркоманії. Через наркотики щороку помирає близько тисячі українців. З цією проблемою зіштовхуються в усьому світі, і Україна – не виключення.

Яким чином можна вберегти дитину від шкідливих звичок?

https://osvita-omr.gov.ua/wp-content/uploads/2022/05/1-300x168.jpg

https://osvita-omr.gov.ua/wp-content/uploads/2022/03/halochka.jpg  Спілкування. Відсутність спілкування з батьками змушує дитину звертатися до інших людей, що могли б з нею поговорити. Але хто вони і що порадять дитині?

https://osvita-omr.gov.ua/wp-content/uploads/2022/03/halochka.jpg  Увага. Вміння слухати означає:  бути уважним до дитини, вислухувати її точку зору, приділяти увагу поглядам і почуттям дитини, не сперечаючись з нею. Важливо знати, чим саме займається ваша дитина. Заохочуючи дитину, підтримуйте розмову, демонструйте вашу зацікавленість у тому, що вона вам розповідає. 

https://osvita-omr.gov.ua/wp-content/uploads/2022/03/halochka.jpg  Здатність поставити себе на місце дитини. Підлітку часто здається, що його проблеми ніхто й ніколи не переживав. Було б непогано показати, що ви розумієте, наскільки йому складно. Домовтеся, що вона може звернутися до вас у будь-який момент, коли це дійсно необхідно. Головне, щоб дитина почувала, що вам завжди цікаво, що з нею відбувається.

https://osvita-omr.gov.ua/wp-content/uploads/2022/03/halochka.jpg Організація дозвілля. Дуже важливо, коли батьки вміють разом займатися спортом, музикою, малюванням або іншим способом влаштовувати з дитиною спільне дозвілля або вашу спільну діяльність. Для дитини важливо мати інтереси, які будуть найбільш дієвим засобом захисту від тютюну, алкоголю і наркотиків.

https://osvita-omr.gov.ua/wp-content/uploads/2022/03/halochka.jpg  Знання кола спілкування. Дуже часто дитина вперше пробує палити, вживати алкоголь, наркотики в колі друзів. Вона може відчувати дуже сильний тиск з боку друзів і піддаватися почуттю єднання з натовпом. Саме від оточення багато в чому залежить поведінка дітей, їх ставлення до старших, до своїх обов’язків, до школи і так далі.

https://osvita-omr.gov.ua/wp-content/uploads/2022/03/halochka.jpg  Пам’ятайте, що ваша дитина унікальна. Будь-яка дитина хоче відчувати себе значущою, особливою і потрібною. Коли дитина відчуває, що досягає чогось, і ви радієте її досягненням, підвищується рівень її самооцінки. А це, в свою чергу, змушує дитину займатися більш корисними і важливими справами, ніж мати шкідливі звички.

https://osvita-omr.gov.ua/wp-content/uploads/2022/03/halochka.jpg  Любов. Без батьківської любові підліток не зможе знайти почуття довіри, власної гідності і впевненості.

https://osvita-omr.gov.ua/wp-content/uploads/2022/03/halochka.jpg  Батьківський приклад.  Велике значення має характер атмосфери, яка складається вдома, – наявність або відсутність емоційної близькості і довіри між дітьми і батьками в родині. Через відсутність часу у батьків на дитину, вона приречена на роль «вихованця вулиці». Наші погані і хороші звички «родом з дитинства», і те, яких буде більше, багато в чому залежить від сім’ї.

Що робити, якщо у дитини вже є шкідливі звички?

https://osvita-omr.gov.ua/wp-content/uploads/2022/05/bez-nazvanyia.png  Розберіться в ситуації. Не панікуйте. Вирішіть для себе, чи зможете ви впоратися з ситуацією або вам потрібно звернутися до фахівця.

https://osvita-omr.gov.ua/wp-content/uploads/2022/05/bez-nazvanyia.png  Зберігайте довіру. Не підвищуйте голос, не погрожуйте – це швидше за все відштовхне дитину, змусить її замкнутися.

https://osvita-omr.gov.ua/wp-content/uploads/2022/05/bez-nazvanyia.png  Надавайте підтримку. «Мені не подобається те, що ти робиш, але я все ж люблю тебе і хочу допомогти» – ось основна думка, яку ви повинні донести до дитини.

https://osvita-omr.gov.ua/wp-content/uploads/2022/05/bez-nazvanyia.png  Подумайте про своє власне ставлення до сумнівних речей (паління, алкоголь тощо). Адже ви є прикладом поведінки для дитини.

https://osvita-omr.gov.ua/wp-content/uploads/2022/05/bez-nazvanyia.png  Зверніться за допомогою до фахівців: психолога, психотерапевта, лікаря нарколога з дитиною, якщо вона зізналася у вживанні шкідливих речовин, або самі, якщо дитина заперечує цей факт.

https://osvita-omr.gov.ua/wp-content/uploads/2022/05/bez-nazvanyia.png  Будьте пильні! Покажіть приклад здоров’я, сили, впевненості і доброти.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.